Ružičasti Brlići protiv vršnjačkog nasilja

Svake se godine posljednje srijede u mjesecu veljači širom svijeta obilježava Dan ružičastih majica. Ideja o obilježavanju Dana ružičastih majica razvila se nakon što je 2007. godine jedan dječak u Kanadi došao u školu u ružičastoj majici te zbog toga postao metom vršnjačkog nasilja. Nakon što su to čuli, dvojica starijih učenika okupili su svoje prijatelje i kupili ružičaste majice te je sutradan skoro cijela škola bila obučena u ružičasto, a ružičasta majica je tada postala simbolom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Brlići već tradicionalno sudjeluju u obilježavanju ovog dana, međutim ove smo godine malo požurili i obilježili ga prije početka drugog dijela zimskih praznika, u petak, 17. veljače.

Učenici i zaposlenici obukli su ružičaste majice, a vrata učionica krasili su plakati s porukama nenasilja koje su naši učenici uputili različitim sudionicima nasilja.

Ines Kečkeš

Klikom na poveznicu pogledajte kako smo obilježili današnji dan.

https://photos.app.goo.gl/T6wVYwG3cWJQVbfSA