Rukometašice ŠŠD IBM Virovitica državne prvakinje

335-1-1242405631U OŠ Ivane Brlić- Mažuranić Virovitica djeluje školsko športsko društvo u kojemu su zastupljeni učenici u deset športova. Ove su školske godine ekipe škole osvojile 9 prvih mjesta u županiji. ŠŠD IBM je već godinama najuspješnije školsko športsko društvo u županiji. Uspjeh i izuzetan rezultat omogućili su športašima škole sudjelovanje na državnom prvenstvu koje je održano u Šibeniku od 11. – 13. svibnja 2009.g. u kojemu je sudjelovalo 1362 učenika – športaša iz 157 škola Republike Hrvatske.335-2-1242405649ŠŠD IBM je na državnom prvenstvu u Šibeniku bila škola s najviše zastupljenih športova u državi i jedna od najuspješnijih škola s najviše osvojenih mjesta. To su rukomet ( ženske) tenis ( ženske), atletika ( muški), streljaštvo ( ženske) i stolni tenis ( ženske). Nakon održanih natjecanja športaši škole zauzeli su i osvojili rukomet – 1. mjesto; tenis – 3. mjesto, atletika – 5. mjesto, streljaštvo – 5. mjesto, stolni tenis – 8.mjesto.335-3-1242405669Zlatnu medalju i prvo mjesto u državi osvojile su: Matea Matanči, Maja Ferenčević, Kristina Smiljčić, Anamarija Mikulić, Sara Špiranec, Margareta Krušelj, Marija Šutalo, Matea Mikolčić, Tea Balint, Lucija Sabo, Iva Galetić i Tea Feketija. Najuspješniji u pojedinačnom športu bili su Matej Devčić, Ivan Devčić, Hrvoje Vuković, Jelena Matijević i Gabriela Grgić. Voditelji ekipa ŠŠK IBM su Zlatko Tot, Goran Kozlinger i Mario Hrženjak, a vanjski suradnici Darko Međimorec, Željko Boos, Marijan Ferenčević i Damir Košćak.335-4-1242405693Nakon povratka s natjecanja iz Šibenika športskim ekipama priređen je svečani doček u dvorani škole IBM u kojoj je ravnatelj škole Josip Strmečki čestitao svim ekipa i voditeljima na postignutim rezultatima. Svečanosti je nazočio i gradonačelnik Ivica Kirin izrazivši veliko zadovoljstvo što veliki broj učenika nalazi interes u športu i što je škola IBM rasadnik mladih športaša koji će naći svoje mjesto u virovitičkim klubovima i nastaviti svoje započete uspjehe.