Održan kros osnovnih i srednjih škola VPŽ: Kod osnovnih škola dominirala naša škola, a kod srednjih Gimnazija Petra Preradovića


Na terenu uz multifunkcionalnu halu Viroexpo, u srijedu (17.11.) je u organizaciji Školskog sportskog saveza Virovitičko–podravske županije održan kros za učenike osnovnih i srednjih škola.

Učenici su se natjecali u šest kategorija: učenice i učenici peti i šestih, učenice i učenici sedmih i osmih razreda osnovnih škola te učenice i učenici srednjih škola.

Školski sportski savez Virovitičko-podravske županije u organizaciji utrke imao je tehničku pomoć Atletskog kluba Virovitica i Županijskog nogometnog kluba Virovitica.

U konkurenciji osnovnih škola najbolji su bili učenice i učenici Osnovne škole Ivane Brlić Mažuranić iz Virovitice, a u konkurenciji srednjih škola učenice i učenici Gimnazije Petra Preradovića iz Virovitice.

Uz aktivne atletičare, na utrkama su nastupili i i brojni drugi sportaši, koji su pokazali da se i oni mogu uspješno natjecati u atletskim disciplinama. Najbolji su se plasirali na državnu završnicu koja će se održati u Poreču od 25. do 26. studenog.

Rezultati:

Učenice šestih razreda:

1. IBM – OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Virovitica

2. Sokol – OŠ Petra Preradovića Pitomača

3. Mladost – OŠ “Vladimir Nazor” Virovitica

Pojedinačno:

1. Inja Jambriščak – Sokol Pitomača

2. Ina Pavić – Junior Slatina

3. Tia Andrović – IBM Virovitica

Učenici petih i šestih razreda:

1. IBM – OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Virovitica

2. Junior – OŠ “Josip Kozarac” Slatina

3. Bilogora – OŠ “August Cesarec” Špišić Bukovica

Pojedinačno:

1. Lovro Zdjelar – IBM Virovitica

2. Roko Čurić Junior – Slatina

3. Igor Kozlinger – IBM Virovitica

Učenice sedmih i osmih razreda:

1. IBM – OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Virovitica

2. Mladost – OŠ “Vladimir Nazor” Virovitica

3. Sokol – OŠ Petra Preradovića Pitomača

Pojedinačno:

1. Nela Pleša – IBM Virovitica

2. Vera Špiranec – Sokol Pitomača

3. Andrea Kovač – Mladost Virovitica

Učenici sedmih i osmih razreda:

1. IBM – OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Virovitica

2. Mladost – OŠ “Vladimir Nazor” Virovitica

3. Sokol – OŠ Petra Preradovića Pitomača

Pojedinačno:

1. Karlo Filjak – Sokol Pitomača

2. Antonio Tutić – IBM Virovitica

3. Dominik Živković – IBM Virovitica

Učenice srednjih škola:

1. Gimnazija- Gimnazija Petra Preradovića Virovitica

2. Pitomača – Srednja škola “Stjepan Sulimanec” Pitomača

3. Obrtnik- Industrijsko – obrtnička škola Slatina

Pojedinačno:

1. Lucija Keleković – Gimnazija

2. Lea Kozlinger – Gimnazija

3. Nika Kozlinger – Gimnazija

Učenici srednjih škola:

1. Gimnazija – Gimnazija Petra Preradovića Virovitica

2. Tehničar – Tehnička škola Virovitica

3. Pitomača – Srednja škola “Stjepan Sulimanec” Pitomača

Pojedinačno:

1. Tin Tumpić – Gimnazija

2. Patrik Kasumović – Tehničar

3. Dino Gabrić – Gimnazija

Tekst preuzet sa stranice: https://www.icv.hr/2021/11/odrzan-kros-osnovnih-i-srednjih-skola-vpz-kod-osnovnih-skola-dominirao-viroviticki-ibm-a-kod-srednjih-gimnazija-petra-preradovica/

DS